Egy éve írtam rólatok a blogomon, mint „erősen motivált” hobbichilisekről. Azóta – talán nevezhetem így – egy kis startup chilis vállalkozást építettetek fel. Milyen változások történtek az életekben az elmúlt egy évben?
A legjelentősebb változás, hogy 2015 decembere óta hivatalosan is kistermelők lettünk, így kiléphettünk a „piacra” és szabadon értékesíthetjük a termékeinket. Természetesen így megnövekedett árumennyiséget kell produkálnuk, melyet a korábbi állományméret nem tudott kielégíteni. Így mindenképpen növelnünk kellett a tőszámot és a termésmennyiséget is. Ez utóbbi érdekében egy 85 nm-es fóliát építettünk fel, mely a termelést kiegyensúlyozottabbá és biztonságosabbá teszi. Ezen kívül magánéletileg is nagy esemény előtt állunk, a közeljövőben várjuk a kis chilitrónörökös világrajöttét.
Változtattatok-e a tavalyi termékkínálaton, illetve fejlesztettétek-e a receptúrát?
Ami tavaly bevált, azt idén is megcsináltuk. Volt olyan recept, amihez kicsit hozzányúltunk, de a visszajelzések alapján nem tettük rosszul.
Milyen az idei termésmennyiség, illetve a minőség?
Se a mennyiségre, se a minőségre nem lehet panaszunk. Megadtunk mindent a paprikáknak, amit legjobb tudásunk szerint tudtunk és meg is hálálták. Úgy érzem jó szezont zártunk.
Melyek lettek a legjelentősebb értékesítési csatornáitok?
Ezen a téren nem sokat változtattunk. Továbbra is a személyes értékesítést preferáljuk, ahol a vásárló megkóstolhat mindent és el tudja dönteni nála melyik szósz, krém a nyerő. Most már megjelenünk rendezvényeken, vásárokon, persze csak akkora mértékben, amit még elbírunk, akár személyes jelenléttel, akár termékmennyiséggel.
Mennyire érezhető, hogy Hajdú-Bihar megyében nagy számban vannak chilis kistermelők? Jelentős a konkurencia?
Nem érzem, hogy egymás konkurenciái lennénk. Minden termelő egyedi, egyedi termékekkel. Ezáltal nem konkurencia, mert nem ugyanazt csinálja, mint mi csak hasonló alapanyagokkal dolgozik. A törzsvásárlóink visszatérnek, és a mi termékeinket keresik. Egymással már csak azért sem konkurálunk, mert mindenki más helyen, más csatornán értékesít jellemzően.
Mik a legdominánsabb fajtáitok?
Az egyik 7 pot, mely annyira bőtermő lett, hogy majdnem mindenben használjuk valamilyen formában. De a Brown bhutlah is jelentős fajtának nevezhető. Akad a nagy fóliában egy kis jalapeno, abból savanyúság lesz, megspékelve egy kis ajival. Ők a gyengébb kategóriát képviselik. de többnyire „millió pluszos” chilikkel dolgozunk.
Utólag kiderült, hogy én titokban kapcsolatba kerültem veletek, mivel részese voltam az első magyar chiliverseny zsűrijének. Mi inspirált, hogy elinduljatok a HunHot 2016 versenyen?
Szerettük volna próbára tenni az egyik szószunkat egy elismert és független szakmai zsűri előtt, hogy lássuk hova értünk el eddig és merre kell még fejlődnünk. Bíztunk a jó szereplésben, az elismerésben, mert tudtuk mindketten, hogy sokat dolgoztunk
Az előkelő 2. helyezés meglepett titeket? Miként fogadtátok ti és miként a fogyasztóitok?
Tulajdonképpen meglepett. Jó érzés volt pozitív visszajelzést kapni, hogy igenis jó az, amit csinálunk, érdemes folytatnunk és nem kell letérnünk az eddigi utunkról. A fogyasztóink, ismerőseink is rendszeresen gratulálnak, ha találkoznak velünk.
A forgalmon meglátszik a döntős helyezés?
Jelentősen nem ugrott meg a forgalom, de nem is baj. Jelenleg nem vagyunk felkészülve egy megnövekedett forgalomra. Egyelőre elég, ami van, így várhatóan egész évben tudjuk biztosítani a termékeinket.
A siker mire buzdít titeket?
Arra, hogy fojtatni kell, amit csinálunk, de fejlődni is kell. Az új ízeket, termékeket akarunk kitalálni, de úgy, hogy továbbra is egy átlátható repertoárt szeretnénk fenntartani.
Ehhez nagyon sok sikert kívánok, továbbá köszönöm a lehetőséget a kóstolásra!
https://www.facebook.com/beszosz/?fref=ts
https://www.facebook.com/GyulaicsilBlog/?fref=ts
Fotók: facebook