A palánták mikor megerősödtek cserepekbe és virágládákba kerültek kiültetésre. Úgy számoltam, hogy 1 tőnek elég egy 10*10 cm-es cserép, így a nagyobbakba 2-3 db-ot is tettem nagyjából úgy, hogy 100 cm2-es felület jusson palántánként.
A nagyobb cserepeket és virágládák egy ok miatt célszerűbbek. Jó néhány olyan fajta van, amely elég magasra nő és nagyobb méretű terméseket is hoz, ezek súlya könnyen felboríthatja a cserepet. A cserepeket a házunk keleti és déli fekvésű lábazata elé helyeztem el.
A növények gondozása és ápolása nem volt tulajdonképpen bonyolult. Nyáron a napi öntözés elengedhetetlen, hacsak a természetes csapadék nem elég mennyiségű, vagy nem hűl le az időjárás annyira, hogy ne száradjon ki a cserépben lévő föld egy nap alatt. Komplex műtrágyával (Volldünger) kb. hetente locsoltam a töveket. A paprikákat folyamatosan szedtem ahogy értek meg és használtam fel frissen, vagy fűztem fel szárítani őket.
Összel az első fagyok előtt a paprikaültetvényt megszüntettem, úgy hogy több tövet bevittem a lakásba vagy odaadtam ismerősnek, hogy ő nevelje tovább. Nekik is és nekem is jelenleg szépen hajtanak a tavalyi tövek, mert a paprikafajták nagy része évelő növény. Persze a mi éghajlatunkon csak fűtött helyen telelnek át, mert a annyira fagyérzékenyek, hogy a 0 fok már kivégzi őket. Nekem a behozott paprikák közül szépen megmaradt tövet tavasszal kivittem és várom róla az idei termést. (Vannak – tőlem is őrültebb emberek – akik a 2-3 éves csilitöveket bonsai-nak formázzák.)
A 2011-ben az általam keltetett és nevelésre megmaradt fajták a következők voltak:
- - lemon drop
- - bird eye
- - yellow bell
- - jalapeno
- - dragons claw
- - goat horn
- - cseresznyepaprika
- - inca red drop
Továbbá volt 4 fajta paprika amit nem én keltettem, hanem vettem a palántát, ezek között volt az egyes külföldi oldalakon ballons-ként forgalmazott tulipánpaprika, valamint két fajta meghatározhatatlan pequin típusú paprikatő, valamint egy további bird eye jellegű paprika. Az egyik pequin típusúnak a jellegzetessége az volt, hogy éréskor padlizsánlila színű lett. A fajtáját nem tudtam meghatározni, mivel jó néhány ilyen szín- és formaváltozatú létezik. Talán az alábbi képen szereplőre hasonlított a legjobban.
A tulipán paprika pedig az alábbi képen látható: